تیتر سه زیرسرویس

 • پاسخ عراق به شایعه بازگشایی مرزهای زمینی

  پاسخ عراق به شایعه بازگشایی مرزهای زمینی

  با انتشار تصاویر و اخبار ضد و نقیض از بازگشایی مرزهای زمینی ایران و عراق، رییس اداره گذرگاه‌های مرزی عراق تاکید کرد: مرزهای زمینی بین دو کشور برای تردد زائران باز نشده است.

 • کرونا ذاتاً ضدهنر است...

  وضعیت مبهم گالری‌ها و موزه‌های پایتخت در دوران کرونا

  کرونا ذاتاً ضدهنر است...

  قریب به ۲۰ ماه از ورود کرونا به کشورمان گذشته و در این مدت علاوه بر سلامت جامعه، کسب‌وکار اصناف و به نوعی کل زندگی مردم را تحت سیطره خود درآورده است. در دروان همه‌گیری و قرنطینه، شرایط برخی اصناف مانند گالری‌داران نسبت به سایرین، به دلیل عدم حضور علاقه‌مندان و خریداران آثار هنری در گالری‌ها و همچنین عدم برگزاری نمایشگاه‌ها و حراجی‌ها از شرایط خاصی برخوردار بود. همه‌گیری کرونا سبب شده است تا صنوف هنری بیشترین ضربه را دریافت کنند و گویی که این ویروس، از اساس با هنر و هنرمند مشکل دارد! این شرایط بر عوامل و افرادی که به نوعی کار و درآمدشان به گالری‌ها و همچنین نمایشگاه‌های آثار هنری مرتبط بود تأثیر فراوانی گذاشت. اشخاصی مانند نگهبانان، بخش خدمات، دکوراتورها، نورپردازان و... به نوعی از این تعطیلی‌ها متضرر شده و در مقاطعی شغل خود را از دست دادند. در این شماره از «آتیه نو» به سراغ تعدادی از گالری‌های معروف تهران رفتیم تا با وضعیت کاری آنان در دروانت کرونا بیشتر آشنا شویم.

 • شرکت‌های هواپیمایی در حق زوار امام حسین (ع) جفا کردند

  شرکت‌های هواپیمایی در حق زوار امام حسین (ع) جفا کردند

  رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با اشاره به تعداد پروازهای محدود به نجف گفت: شرکت‌های هواپیمایی (ایرلاین‌ها) به عمد عرضه پروازها را با وجود تقاضای زیاد، افزایش ندادند تا نرخ‌ها افزایش یابد و در حق زوار امام حسین (ع) جفا کردند.

 • من، تمام‌قد معذرت می‌خواهم

  در روز جهانی صلح یاد بگیریم چگونه درست و کامل عذرخواهی کنیم

  من، تمام‌قد معذرت می‌خواهم

  ما، عذرخواهی بلد نیستیم. بلند نیستیم سهم خودمان از اتفاق پیش ‌آمده را بپذیریم. بلد نیستیم به شیوه درست عذرخواهی کنیم تا ناراحتی را از دل همسر، فرزند، پدر و مادر، دوست و همکار پاک کنیم. دلایل مختلفی هم برای این مسأله وجود دارد که اصلی‌ترین دلیل آن بی‌توجهی به فرهنگ عذرخواهی و احترام به روان دیگران است. بیست‌ویکم سپتامبر، مصادف با سی‌ام شهریور، روز «جهانی صلح» است. به همین مناسب به بررسی شناسایی نشانه‌های دلخوری و راهکارهای عذرخواهی پرداخته‌ایم که تمرکز اصلی مطلب روی عذرخواهی از زن و شوهر از یکدیگر است؛ نکته‌ای که زوج‌ها در آن مهارت کمتری دارند؛ به‌ویژه آقایان!

 • با آسیب‌های جسمی و روانی غسالان، به‌ویژه در دوره کرونا آشنا شویم

  اضطراب را از تن بشویید...

  با آسیب‌های جسمی و روانی غسالان، به‌ویژه در دوره کرونا آشنا شویم

  مرگ، ناشناخته‌ترین معمای انسان و بزرگترین هراس اوست؛ حتی برای آنهایی که درباره آن حرفی نمی‌زنند. کرونا، به‌ قدری مرگ را به زندگی نزدیک کرده و در روزهایی نیز از آن پیشی گرفته که تلاش برای زده ماندن به بزرگترین دغدغه همه تبدیل شده است، اما در بین فرار همه ما از مرگ و دوری از اموات، «غسالان» در جایگاهی ایستاده‌اند که هر کس توان آن را نداشته و ندارد. این شغل تا قبل از کرونا نیز آسیب‌های جسمی و روانی خاص خود را به همراه داشت؛ اما کرونا، بار مضاعفی را بر جسم و روان غسالان گذاشته است. به همین دلیل می‌خواهیم درباره آسیب‌های جسمی و روانی غسالان و راهکارهایی برای کاهش این بارها، صحبت کنیم.

 • من «یتیم» نیستم!

  آرزوهای دفن شده کودکانی که والدین خود را از دست داده‌اند

  من «یتیم» نیستم!

  آنها با چشم‌های‌شان ارتباط برقرار می‌کنند. شاید برای همین است که هر نگاهی معنای دیگری دارد. آنها با گوش‌های‌شان ارتباط برقرار می‌کنند، شاید برای همین است که هر صدایی برای آنها آهنگ و زنگ دیگری دارد. نوع نگاه و لحن صدا برای آنها تنها راه ارتباطی است که می‌توانند به آن اعتماد کنند.

 • چرا باید به موقع و به اندازه آب نوشید؟

  بدن را به جرعه محتاج نکنید

  چرا باید به موقع و به اندازه آب نوشید؟

  خنکی یک لیوان نوشابه شاید قابل مقایسه با یک لیوان آب ساده و بدون طعم نباشد؛ قطعاً هم نیست؛ به این دلیل که در اغلب اوقات تشنگی با خستگی، ضعف، افت قند خون و نیاز به مصرف خوراکی‌ای خوش‌طعم همراه است. به همین دلیل میل و عطش ما برای نوشیدن نوشابه‌ها، بیش از آب است، اما اولاً، عطش شدید می‌تواند نشانه چه مسأله‌ای باشد؟ ثانیاً اینکه مصرف چه نوشیدنی در اولویت است؛ آب یا سایر نوشیدنی‌ها؟

 • برای خرید کفش اینترنتی، باید به چه نکاتی دقت کنیم

  برای خرید کفش اینترنتی، باید به چه نکاتی دقت کنیم

  اهل گشت‌وگذار در فضای مجازی و جست‌وجوی صفحه‌های فروش کالاهای مختلف هستید؟ چندبار به شکل آنلاین خرید کرده‌اید؟ چندبار سرتان کلاه رفته و چندبار خودتان در خرید و انتخاب اشتباه کرده‌ و چندبار هم از خرید رضایت داشته‌اید؟ معمولاً چه کالاهایی را به شکل آنلاین می‌خرید و... بعضی افراد با خرید آنلاین موافق نیستند؛ به‌ویژه درباره خرید کالاهایی مانند کفش و لباس. حق هم دارند؛ به این دلیل که اولاً اطمینان به کیفیت کالاها دشوار است و ثانیاً اندازه‌گیری دقیق، بسیار دشوار است، اما شاید کفشی را در فضای مجازی ببینید و دل‌تان برای خرید آن بی‌تاب شود! در آن صورت چه خواهید کرد؟ کافی است با نکاتی درباره خرید آنلاین کفش آشنا شوید.

 • توان‌یابان، فرصت برابر می‌خواهند

  کارآفرینی اجتماعی؛ راه‌حلی نوین برای مشکلات معلولان

  توان‌یابان، فرصت برابر می‌خواهند

  در دنیای امروز به موازات دگرگون شدن اشکال سنتی و تغییر کنش‌های اقشار مختلف، معلولیت نیز از این تغییر بی‌نصیب نماند؛ چراکه عصر حاضر با گسترش فناوری‌های پیشرفته، فرصت‌های جدیدی را پیش روی افراد دارای نقص عضو گذاشته است. در این میان، آنچه که بیشتر باید روی آن تمرکز شود، چگونگی توزیع این فرصت‌ها است. در واقع امکانات اجتماعی باید به گونه‌ای عادلانه توزیع شوند که همه اقشار -  از جمله افراد دارای نقص عضو - بتوانند از فرصت‌ها بهره ببرند؛ چراکه خلاقیت می‌تواند به کاهش نابرابری اجتماعی کمک کند. کارآفرینی اجتماعی چگونه می‌تواند به اوقات فراغت افراد دارای نقص عضو کمک کند؟ و اساساً خلاقیت چه رابطه‌ای با کاهش نابرابری‌های اجتماعی دارد و کارآفرینی اجتماعی برای این گروه بایستی متکی بر چه مواردی باشد؟

 • شفای قلبی که آرام نمی‌گیرد

  شفای قلبی که آرام نمی‌گیرد

  صبح که از خواب بیدار می‌شوید، هراس شنیدن اخبار، وارد شدن به فضای مجازی، دیدن پیغام‌ها و تماس‌های تلفنی و... همگی عاملی برای بالا رفتن ضربان قلب است! قلب گاهی اینقدر تند می‌زند که انگار قرار است از حرکت بایستد. تپش قلب، علت‌های مختلفی دارد که در اینجا با بعضی از آنها آشنا می‌شویم: